Belépés
A Let's Go! To Japan egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, az egyidejű akciók, a történetmesélés, a solitaire és a draftolás mechanizmusokra. Create a...
A Let's Go! To Japan egy könnyen tanulható társasjáték, 1 - 4 játékos részére, az átlagos játékidő rövidebb, csak 45 - 60 perc. A társast, a könnyebb tanulhatósága ellenére, csak 10 éves kortól ajánljuk kipróbálni. A játékmenet erősen épít a kollekció gyűjtés, az egyidejű akciók, a történetmesélés, a solitaire és a draftolás mechanizmusokra.
Create a travel itinerary and go on your dream vacation to Japan.
In Let's Go! To Japan, you are a traveler planning, then experiencing your own dream vacation to Japan.
The game consists of thirteen rounds in which players draw activity cards illustrated by Japan-based artists and strategically place them in different days in their week-long itinerary. These can't-miss tourist attractions will have you bouncing between Tokyo and Kyoto as you try to puzzle out the optimal activities to maximize your experience while balancing your resources. The game ends with a final round in which you ultimately go on your planned trip, activating each of your cards in order along the way.
The player who collects the most points by the end of their trip wins!
Kategória: Kártyajáték, Utazás
Mechanizmus: Kollekció gyűjtés, Egyidejű akciók, Történetmesélés, Solitaire, Draftolás
A társasjátékhoz MAGYAR bemutató videó is tartozik! Nézd meg őket és nem lesz gond a szabályokkal!
Ez a társasjáték kapható a boltokban! Nézd meg partnereink ajánlatát, vagy próbáld ki az árkalkulátort!
Nem érnek rá a barátok? Ennél a társasjátéknál nem gond, ezt már egy személytől is lehet játszani!
Egyszerre több játékot vásárolnál? Próbáld ki az Árkalkulátort és kiszámoljuk neked a legoptimálisabb feltételeket, hogy a legjobb árat kapd meg!
Vérzik a szívem emiatt a játék miatt. A témáját nekem találták ki,mert imádom Japánt, főleg Tokió és Kyoto áll hozzám közel, imádom az utazás tematikát, a gyönyörűen megrajzolt kártyákat, valamint a szerzőtől mind a Cat Lady, mind a Santa Monica nagy kedvenc.
De sajnos ez a játék gyenge lett. :(
A játék 2 részből áll: maga a játékmenet, valamint a pontozás. A játékmenet 0 tematikát tartalmaz, semmi másról nem szól, mint kártyák pakolgatásáról és az ikonokra való figyelésből, hogy minél több pontot hozzunk össze a végén és minél jobban rendszerezzük a két város kártyáit és a hét preferált napjait. Nem lenne ez rossz, de borzalmas, hogy két kövér pakli kártyából összesen alig használunk néhány lapot, amelyek között lesznek nálunk totálisan használhatatlan kártyák, amelyektől nem lehet igazán megszabadulni, minduntalan vissza-vissza fognak térni hozzánk, emiatt az egész egy brutálisan magas és zavaró szerencsefaktort tartalmaz. Sajnos a pontgyűjtés pedig önmagában nem akkora élmény. A játék szűkös, de a rossz értelemben véve. Nem egyszer pedig belebicsaklik a témába a játék. Ha ez az oldal erősebb lett volna, nyilván önmagában ez nem zavarna
A pontozás maga a játék "tematikus" része, amikor hétfőtől szombatig végigmegyünk a napi programokon és lepontozzuk az egészet. Ez így önmagában elég szórakoztatónak hangzik, de nem az. Valahogy ilyenkor már van egy ilyen "tökmindegy" érzés az emberben, és csak a végső pontjára kíváncsi, nincs ebben semmi izgalom már, erőfeszítésre van szükség, hogy fenntartsuk a témát a pontszámlálgatás közepette. Pedig a kártyák még az adott látványosságról információt is tartalmaznak, de kb arra nem lesz időnk, hogy olvasgassuk, mert pontozásnál nem arra figyelünk, a játékmenet alatt meg szimultán dolgozunk a többi játékossal, nincs holtidő.
Szóval fáj. Mert egy minőségileg kiváló, gyönyörű és sokat ígérő játékról derül ki, hogy egy erőltetett tematikájú, közepes szettgyűjtögetés tablóépítéssel.
Szerkesztve: 2025. jan 25. 17:12
Nagyon könnyed beugró tablóépítős/szettgyűjtős játék. A téma behúzhat embereket, szépek a kártyák, de 1-2 játék után, illetve tapasztaltabb játékosoknak szerintem az elejétől kezdve ezek csak pontok és ikonok lesznek.
Nem kifejezetten kreatív a tablóépítés, random le kell osztani 1-1 ikont a napokhoz, majd játsz ki lehetőleg olyan kártyákat minden napra aminek az ikonja ezzel megegyezik. Persze ez erősen függ attól, hogy mit húzol, szóval sok szerencsét. Tematikailag pedig nem értem, miért jó hogy egy nap meglátogatok 3 templomot, a másik nap egész nap vásárolok, illetve minden étkezés is egy napra kerül... 😁
Ahol érzek egy kis tematikát és tetszik is: nem lehet össze vissza Tokyo és Kyoto kártyákat lerakni, bizony csoportosítani kell őket, és ha egyikről a másikra váltasz, akkor kell a vonat token amivel tényleg át is utazol a másik városba. A másik pedig a sétálási lehetőség, amikor csak játék végén derül ki, hogy a séta során mibe is botlottatok bele!
A kártyadraft része is kapott egy kis csavart, így került egy egészen kevés interakció is a játékba. Ha valaki szeretné, akkor lehet figyelni azt, hogy milyen kártyákat dob el, és ez a másik játékosra milyen hatással lesz.
Összességében nekem tetszik.. tetszett pár játék erejéig, majd rá is untam. 😁
Kellemes kis chillout, ahol Japán - azon belül Kiotó és Tokió - nevezetességeit járjuk be hangulatos kártyák segítségével napról napra. A tablónkat folyamatosan építjük, meglévő feltételek esetén menet közben is kapunk segítséget a városok bejárásához, majd a hét leteltével összegezzük a tapasztalatokat (és pontokat számolunk). Itt aztán jött a meglepetés, mert a 4 főből 3-an ugyanúgy végeztünk (120-117-117-117), ami azért felvet bizonyos kérdéseket. Ahogy valaki meg is jegyezte, lehet itt tényleg a közös élmény és csak a “barangolás” számít? Ez egy játék után nyilván erős kijelentés, így mindenképp játszanék majd még vele, hogy kiderüljön…
Egy hete jött meg, KS projekt. Eddig egyet játszottunk két személlyel. Ahogy mindenki várta, a grafika és a minőség zseniális. Egy kis játéktábla alapján húzunk a Tokyo és Kyoto paklikból meghatározott számú kártyát, aminek a felét lerakjuk a heti kirándulás-tervező táblánk alá, a másik felét pedig arccal lefelé lerakjuk a játékostársunk táblájára, aki ugyanígy tesz. Egyes körökben felvesszük ezt a táblán lévő paklit és abból játszunk egy kört. A lényeg, hogy 13 kör alatt megtervezünk egy hétfőtől-szombatig tartó kirándulást és a végén pontozzuk a teljes utazásunkat. A tervezés szett gyűjtés abból a szempontból, hogy minden nap alá 3 kártyát helyezhetünk le egymásra (plusz egy-két sétálás kártya), amikből az alsó, takart kártyák tetején ikonokat gyűjtünk (lehetőleg egyformákat), az utolsó (felső) kártya pedig ezeket az ikonokat figyelembe véve ad bónuszokat és győzelmi pontokat. Az utazásfolyam közben, ha várost váltunk, vasút tokent kell letennünk amivel akár pontokat is veszíthetünk. Az utazás elejétől a végéig gyűjtött ikonok és a felső kártyák bónuszai összefüggnek, tehát nem mindegy, hogy mit hova teszünk le (pl: 2 pont minden virág ikonért, ami ez előtt a kártya előtt van).
Könnyen tanulható és tanítható, igazi belépő játék. Komolyabb bonyolultsághoz szokott játékosoknak meggondolandó, ha nincs valaki, akivel könnyed játékokat játszhatnak. A játék alatt a véletlenszerűen kapott kártyákból építesz valamiféle ponttermelő sort, de a hét napjai alatt épített 3 kártyából álló szettek nem biztos, hogy a továbbiakban húzott kártyákkal együtt fognak működni, mint ahogy azt egy korábbi fázisban eltervezted. Folyamatosan dolgozunk a véletlen ellen és a végén kijön valami, anélkül, hogy erősebb hatásunk lett volna a játékmenetre. Ha valakinek tetszenek a Bonszai típusú játékok, ahol a véletlen kártyákból, amiből a jobbakat úgyis elhúzzák előled, építesz valamit, ami alapján pontokat kapsz, akkor ez a játék is tetszeni fog.
a japán kultúra megszállottjaként és remnybeli Japánba utazóként ez a játék nagyon várós. Kickstarteren március 21-én kezdődik a dolog, szóval még nagyon várós is marad egy darabig, de érdekes ötlet kicsit hétköznapibb témához nyúlni és túristát játszani egy játékban. Az alap felütés valamennyire emlékeztet a Bauza féle Tokaido-ra de sokat nem tudni egyenlőre a projektről. Remélem normális határidőkkel végigtolják.
Az alábbi játékok a hasonlítanak leginkább a(z) Let's Go! To Japan társasjátékhoz
Pactolous- márc 03. 10:33
- Válasz
- / +6
Már nagyon vártam, hogy a kezemben tarthassam, mert bár Japánban még soha nem jártam (bakancslistás persze), nagyon kedvelem a japán kultúrát. Nekem nem okozott csalódást a játék, sőt, meglepett, például, hogy mennyire gyorsan lemegy (persze, mivel szimultán haladunk). A szabálymagyarázás trükkös, viszonylag sok mindenre fel kell hívni a figyelmet, "ez ezért, az azért majd pontot, erre figyeljetek, mert mínusz", szóval első játéknál túlcsordulhatnak az infók, másodikra viszont már összeáll minden. Szerintem tematikailag is rendben van a játék: például ha sokat utazol, vagy drága/zsúfolt helyekre mész, akkor stresszeled magad, ellenkező esetben a hangulatsáv feljebb mozog. Igen, játék közben valóban az ikonokra figyelsz, a legjobb együttállásra törekedsz, illetve arra, hogy milyen kártyát adsz oda a másiknak, de menet közben vagy éppen pontozáskor ezeket lehet kommentálni, "jajj de jó, most ide mentem, utána oda", tehát a játékosok vissza tudják helyezni a témát a játékba, ha akarják. Kicsit az 'Utazás a múltba' ugrott be nekem: csodaszép kártyákat pakolgatunk, van lehetőség tanulásra is, de ha minket ez nem érdekel, akkor koncentrálhatunk csak az ikonokra. Szerencsefaktor engem sosem zavart, nem vagyok az a számolós típus. A pontozás is jópofa, sok minden ad pontot (a meglátogatott helyszínek, az ikonok, a teljesített feltételek, a hangulatsáv, a vonatok, a megmaradt tokenek...), de örömteli, hogy nincs nagy elhúzás a játékosok között, még ha ezt úgy is érezzük menet közben.
Viszont ennyi pénzért igazán lehetne benne egy rendes inzert és akkor nem kéne a hatezer tokent elzacskózni. Nem is tudtam még eddig egyszer sem rendesen a dobozfedelet rárakni elsőre... Emellett pedig szerintem indokolatlanul nagy helyet foglal el; rendben, el kell férni egymás mellett 6 paklinak, de négyen játszva rendesen trükközni kell a hellyel. Kinézetre viszont gyönyörű minden, a játékmenet pergős, kellemes, szóval a 'Let' Go to Japan' számomra bőségesen hozza azt, amit elvártam tőle!